Jäsenkirje 4/20

26.5.2020

HYVÄT VIPUSET

Kotonan vuoksi melkein kaikki toimintamme on ollut valitettavasti keskeytyksissä maaliskuun puolestavälistä lähtien eikä tiedotettavaa jäsenkirjeelläkään ole ollut. Jotakin voidaan nyt kuitenkin sanoa. Mahdollisia muutoksia ja peruutuksia ilmoitetaan sitten, mikäli tautitilanne muuttuu ja rajoituksia taas astuu voimaan.

Bocciaa pelataan tiistaina klo 11.00 Paloheinän kentällä sään niin salliessa. Ensimmäinen kerta on 26.5.2020. Tarkempia tietoja saa Kirsti Valtoselta puh. 0405324883 tai kirstinsposti@gmail.com. Jollet halua pelata on myös mahdollisuus ulkoilla ja tavata muita Vipusia.

Toimintamme alkaa Käpylän tyoväentalolla keskiviikkona 2.9.2020 klo 11.00. Tästä ja syksyn ohjemasta tiedotetaan tarkemmin myöhemmin.

Vesijumppa alkaa entiseen tapaan Kampin liikuntakeskuksessa, Malminkatu 3, perjantaina 4.9.2020 klo 17.30 - 18.30.

Muuta

EKL:n Helsingin piirin tiedotteet ovat luettavissa piirin kotisivuilla www.helsinginpiiri.elakkeensaajat.fi

Vipusten tili on FI20 5724 1120 0423 06

Vipusten kotisivut on www.vipuset.elakkeensaajat.fi

Oikein hyvää kesää kaikille ja voikaa hyvin!

 

2020 HALLITUKSEN JÄSENTEN TEHTÄVÄJAKO JA YHTEYSTIEDOT

Sirpa Sarnasto, puheenjohtaja, puh. 040-5657900, sirpa.sarnasto@luukku.com

Hillervo Perttunen, varapuheenjohtaja ja koulutusvastaava, puh. 050-3568244, hillervo.perttunen@taloverkot.fi

Helena Alander, taloudenhoitaja, puh. 040-5633751, helena.alander@taloverkot.fi

Sirkka Hämäläinen, kulttuurivastaava, puh. 050-5639248, sirkka.hamalainen46@gmail.com

Päivi Kuusterä, jäsenasioiden hoitaja, puh. 045-6741599, nopoku@gmail.com

Hannu Nieminen, sihteeri, puh. 050-5246126, hannu-k.nieminen@pp.inet.fi

Leila Nylund, kulttuurivastaava, puh. 050-3503612, leila.nylund123@gmail.com

Riitta Kangasharju, varajäsen, tiedottaja, puh. 040-5860811, riitta.kangasharju@gmail.com

Marja-Liisa Ruotsalainen, varajäsen, matkavastaava, puh. 040-7040640, maisa-l.ruotsalainen@hotmail.com